
Wheels ManufacturingType: Bottom Brackets




Wheels Manufacturing BBRight-->Outboard ACB SRAM BB Shell: 79mm Dia.: 46mm Axle: 24/22mm ACB Black BBRIGHT-OUT-9
$169.00
Secure checkout
Description
Tech Specs
| BB Shell Type | BBright |
| BB Shell Width | 79mm |
| BB Bearing | Enduro ACB |
| Crank Spindle Diameter | 24/22mm |
| Interface | GXP |
| Cup Diameter | 46mm |
| Primary Color | Black |
Product Identifiers
| Brand | Wheels Manufacturing |
| Type | Bottom Brackets |
| SKU | J211580 |
| UPC | 811079021892 |
| MPN | BBRIGHT-OUT-9 |
